
Datum:
Zondag 21 september
Locatie:
Focus Filmtheater Arnhem
Kosten:
Tickets via Focus verkrijgbaar
Films van hier en ver: The Insult
Op zondag 21 september programmeert de filmraad van Verre binding, samen met Focus filmtheater, de film: The Insult.
De filmraad van hier en ver nodigt je uit voor: The Insult
In The Insult leidt een incident tussen twee mannen tot een zaak van nationaal belang. De Libanese burgeroorlog werpt daarbij een schaduw op de hedendaagse maatschappij.
Tijdens de renovatiewerken van een appartementsgebouw in Beiroet ontstaat er een probleem met de waterafvoer. Dat leidt tot een confrontatie tussen bewoner Toni en aannemer Yasser. Toni is een Libanese christen. Yasser is een Palestijnse vluchteling.
De ruzie loopt uit de hand door een belediging. Beide mannen worden meegesleurd in een neerwaartse spiraal. De draagwijdte reikt veel verder dan de grenzen van de rechtspraak.
The Insult werd internationaal omarmd door pers en publiek. Kamel El Basha won op het filmfestival van Venetië de prijs voor Beste Acteur.
Tickets
Standaardtickets zijn verkrijgbaar via Focus, heb je een COA-pas? Meld je dan hier aan: https://forms.gle/Zuavf1iyEGPFRqqf8
Programmaraad
Vanuit het project Verre binding wordt film ingezet als kunstvorm om ontmoetingen te creëren tussen Arnhemmers van hier en ver.
De programmaraad, die in oktober 2024 van start ging, kiest films van over de hele wereld met universele thema’s die de kijker een breder perspectief biedt. Verre binding geeft bezoekers de kans Arnhemmers te ontmoeten van hier en ver én samen in gesprek te gaan over universele thema’s.
Verre binding
In opdracht van Gemeente Arnhem maken we samen met allerlei maatschappelijke partners uit Arnhem én makers een cultuurprogramma. Verre binding: een programma waarin bewoners van hier en ver, door middel van kunst en cultuur, in verbinding komen met de stad en met elkaar.