April t/m november 2024

Locatie:

Immerloo, Arnhem

Datum:

April t/m november 2024

Locatie:

Immerloo, Arnhem

Thuis in Immerloo, cultuur- en erfgoedparticipatie als brug in de wijk

In opdracht van Gemeente Arnhem en Volkshuisvestiging maken inwoners van de Arnhemse buurt Immerloo, samen met visueel artiest Negin Zendegani en dichter Bakr al Jaber nieuwe kunstwerken om inwoners een ‘welkom thuis’ te wensen. Zo delen zij samen een positief en éigen verhaal over hoe zij de wijk ervaren.

Thuis in Immerloo

Volkshuisvesting is eigenaar van vier van de zes flats en in 2023 rondden zij een de grootschalige renovatie af: 456 galerijwoningen zijn verduurzaamd én de vier entrees van de flats zijn opgeknapt. Deze legen entreehallen bieden een prachtig canvas om samen met inwoners in te vullen.

Zo ontstond het project Thuis in Immerloo waarbij 25 inwoners met allerlei verschillende culturele achtergronden, samen met Iraans-Arnhemse fotograaf en visueel artiest Negin Zendegani en de Syrische dichter Bakr Al Jaber, een verhalende foto-expositie maken over wat het universele gevoel van thuis voor henzelf betekent. Inwoners delen verhalen, leggen de gebruiken en rituelen van zichzelf en buurtgenoten vast en presenteren uiteindelijk hun werk in de entreehallen van hun flats.

Meer lezen?

Wil je meer weten of met ons samenwerken?

Laten we samen aan de slag! We helpen je graag met het verduidelijken van je plannen, met een creatieve brainstorm. We luisteren goed en we houden ervan om te inspireren met onze inzichten. Interesse? Neem eens contact op met Renée. Tot snel!

Renée Janssen

renee@ruimtekoers.nl 06 33 00 6071

Blijf op de hoogte van Ruimtekoers

Schrijf je in en ontvang vier keer per jaar de Ruimtekoers nieuwsbrief!

© 2026 Bureau Ruimtekoers